Пеппі ДовгаПанчоха (peppie_) wrote in gr_czernowitz,
Пеппі ДовгаПанчоха
peppie_
gr_czernowitz

Проекти пам’ятника, який (можливо) зведуть на місці "Чорного Орла"
Про конкурс
Голосування "Відновити пам’ятник «Чорний орел» чи збудувати на його місці новий?"


«ПРИМИРЕННЯ»
Присвячується пам’яті буковинців, які загинули у всіх війнах протягом ХІХ-ХХ століть. Пам’ятник складається з двох частин, які символізують «земне» та «небесне». Нижня за своїм формоутворенням нагадує про зруйнований на цьому місці пам’ятник. Постаментом служать два камені, що залишилися від «Чорного орла». Верхня частина монумента складається з хреста та двох ангелів, які розгортають полотнище знаписом «Усім полеглим буковинцям на фронтах у війнах ХІХ-ХХ століть». Хрест має пірамідальну променеву структуру у вигляді стрижнів, що символізують ідею вічної пам’яті про полеглих краян.


«ОБЕРІГ»
Високу стелу увінчує бронзова фігура янгола-охоронця, що наче обіймає крилами місто. Він символізує оберіг і благословення міста тайого мешканців. За формою силует скульптури нагадує герб України. На монументі рельєфно зображено найдивовижніші архітектурні пам’ятки Чернівців. На стрічці – напис: «Чернівцям – 600 років». Стелу пропонують облицювати каменем, максимально наближеним до історичного аналога «Чорного орла».


«НАДІЯ»
Монументальний образ матері-Буковини відтворено у вигляді хреста і жінки, руки якої утворюють своєрідний церковний купол з промінням у формі бурхливих хвиль. У центрі вміщено золотий тризуб. Горизонтальні та вертикальні промені символізують пройдений Буковиною драматичний шлях та націленість на світле майбутнє. Цокольна основа монумента складатиметься із розколотих брил знищеного пам’ятника зі збереженням орла, на яких будуть написи про славні справи буковинців. Монумент рекомендують виготовити з бронзи, чавуну або алюмінію.


«ДУХ ПАМ’ЯТІ НА ЗЕМЛІ БУКОВИНСЬКІЙ»
Верхівку колони вінчає капітель, у яку вплетено квіти і листя бука зі стрічками. І над усім цим – фігура ангела з розкритими крилами, який однією ногою торкається півкулі, що символізує Буковинську землю. Висота пам’ятника – десять метрів, колони з капітеллю – п’ять, постаменту і фігури ангела – по 2,5. Матеріали: колона – зі світлого граніту, фігура ангела – полірована бронза з елементами позолоти або гальваніки.
«ОРЕЛ»
Монумент за мотивами «Чорного орла». За розмірами і формою стела та постамент наближені до історичного оригіналу і виконані з дикого каменю. Відповідно, композицію увінчує орел, щоправда, з піднятими крилами, хоча в оригіналі – з приспущеними.
«СЛАВА ПОЛЕГЛИМ»
Круглу колону вінчають приспущені знамена, які символізують жалобу за загиблими. У центрі колони – напис: «Громадянам України, Австрії, Румунії, які віддали життя за Буковину». У нижній частині пам’ятника розміщено два горизонтальні постаменти, на яких у скорботі застигли дві крилаті богині, котрі охороняють спокій загиблих. Вони тримають у руках лавровий вінок вічної Слави полеглим. На постаменті – напис: «Вдячні буковинці».
Tags: art (мистецтво), hudozhnij muzej (Художній музей)
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments