Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in gr_czernowitz,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
gr_czernowitz

ЗРУБ-КОМАРІВСЬКИЙ

Як правило, більшість туристів, оглянувши дерев’яні пам’ятки Панки, відразу ж прямують до Сторожинця не підозрюючи, що на південь знаходиться унікальне село з незвичайною назвою Зруб-Комарівський.Декілька кілометрів жахливої гравійки і ви – в селі №1 всієї Буковини! Саме так, я не помиляюсь: за підсумками щорічного всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку" за 2008 рік Зруб-Комарівський визнаний першим серед сіл Чернівецької області і другим серед сіл України! То ж бо, не проїжджайте мимо!

Історія села – справжні сутінки. В одному з джерел знаходив інформацію про першу згадку про село у 1610 році. Думаю, це помилка. Більш ймовірною виглядає версія про появу села на початку ХІХ століття та про його динамічний розвиток в останній чверті цього ж століття. Та і сама назва з приставкою «Зруб» означає вторинність поселення: тобто заснували його мешканці іншого села (в даному випадку Комарівців), вирубавши в тут ліс і звівши в зруб дерев’яні хатки.
Дерев’яні хатки тут переважають і сьогодні. Дві церквиці – теж дерев’яні. Одна з них – церква Параскеви (1820 р.) навіть є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Церква сама по собі симпатична: хрещата в формі трилисника із восьмигранною вежею над бабинцем. Але тільки-но «відреставрована»: мілкі зруби (з них би непоганий ламінат вийшов) вкрили лаком, верхи – як і скрізь на Буковині…
До дзвіниці руки не дійшли (поки що):
Другий храм – симпатичніший, хоча й зовсім маленький. Капличка на честь Миколая Чудотворця справді виглядає, як привезена з казки.
Справжнє дерево: в акурат складені зруби та ґонт на даху.
А ще з пагорбів, на яких розташоване село, можна побачити Карпати. Вони тут вже зовсім поруч.

 
 
Tags: bukovina
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments