Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in gr_czernowitz,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
gr_czernowitz

Сторожинецький дендропарк

При в’їзді з боку Берегомету та Кіцмані місто Сторожинець зустрічає розкішним дендропарком – пам’яткою природи загальнодержавного значення. Парк був закладений у 1912 році найвпливовішою на той час єврейською родиною Оренштайнів на місті природного лісового масиву, де росли цінні та рідкісні породи дерев.В 1945 на базі парку створено навчальний заклад – Сторожинецький лісовий коледж, що й визначило його подальший розвиток. І дійсно, сьогодні дендропарк в Сторожинці на відміну від занепадаючого берегометського дендропарку є справжньою гордістю міста та зразком садово-паркової архітектури всієї області.


Парк має площу 17,5 гектарів, на яких зібрано колекцію майже 1000 видів дерев і чагарників з усього світу, більшість з яких - екзотичні. На території дендропарку створено два ставки, ботанічний майданчик, розсадник площею 5 гектарів, штучно відтворений карпатський ландшафт, та відкриті вольєри з косулями, павами, фазанами цесарками та дикими качками.
Від початку парку на гору веде липова алея, в кінці якої розташована група дерев, що нагадує пальму. Це – аралія маньчжурська, або як її ще називають – «далекосхідна пальма», або «шип-дерево». І дійсно, метрові листа аралії, зібрані на верху стовбура, густо вкриті гострими шипами.
Трохи далі увагу відвідувачів привернуть групи червоних дубів та три сосни, крайні з яких – звичайні, а середня – сосна Банкса, як і червоні дуби - виходець з Північної Америки.

Екскурсоводи з лісового коледжу із задоволенням покажуть декілька різновидів буку, ліщину ломбардську, сливу Піссарда, крона якої навесні покривається букетами рожевих квіт, та велику колекцію екзотичних квітів: гібіскусів, австрійських айстр та гамамелісів, голі гілки яких узимку покриваються численними золотистими квітками.
На найвищій точці дендропарку ростуть його реліквії – три Шевченкові верби. Будучи у насланні у Казахстані, великий український геній виростив з простої тички вербу, яка нагадувала йому про батьківщину. У 1964 році живці цієї верби були привезені казахськими гостями до Львову, а через чотири роки були перевезені до Сторожинецького дендропарку.

На ботанічній ділянці парку побачимо вже знайоме нам про берегометському дендропарку дволопатеве гінкго, а у теплиці, збудованій учнями – багато видів теплолюбивих рослин. Екскурсія парком закінчується на «карпатській гірці» - штучно створеному ландшафті, який дає можливість трохи зануритися в природу Українських Карпат. В цьому мальовничому куточку парку на маленьких скелях ростуть справжні карпатські рослини: легендарний едельвейс, гірські волошки, папороть, гусинець.
Магнолія Кобус, липа дрібнолиста, смерека європейська:
Граб звичайний, клен гостролистий, псевдотсуга тисолиста:
Дуб черешчатий і дві сосни веймутових:А це в дендропарку є чудовий палац! Про нього – в наступних розповідях.

 
 
Tags: bukovina, storozhynec'
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments