Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in gr_czernowitz,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
gr_czernowitz

Звенячин

Село Звенячин (колишне Звіняче) – північні ворота Буковини, розташоване поруч із Хрещатиком. Для того, щоб сюди потрапити, треба від монастиря проїхати ґрунтовою дорогою через село до перехрестя із шосе Чернівці – Тернопіль і повернути праворуч. Майже зі перехрестям і починається Звенячин.

 

Головна дорога проходить через село по дну глибокого яру. Щоб оцінити всю красу місця варто піднятися від дороги на будь який уклін яру. Звідси у північному напрямку відкривається панорама села із церквою Різдва Богородиці – архітектурної пам’ятки державного значення, а далі за Дністром видніється тернопільський берег і місто Заліщики.


На південній околиці села поруч з дорогою за огорожею знаходиться багато кам’яних хрестів, порослих високою травою. Це – кладовище загиблих у 1915 – 1916 роках воїнів першої світової війни: 11830 солдат та офіцерів австро-угорської, російської та німецької армій. В центрі кладовища стоїть велика кам’яна стела, на якій великими буквами написано “PRO PATRIA” («За Батьківщину») та плити з іменами загиблих на назвою населених пунктів Буковини.
Через декілька сот метрів зліва привертає увагу стримана, але по-своєму велична оборонна церква Різдва Пресвятою Богородиці. Побудована вона у 1797 році, тридільна, одноглава з прямокутними бабинцем і навою та напівкруглою апсидою. Стіни прорізані високими арочними вікнами. В центрі над скатним дахом підвищується восьмигранний витягнутий барабан главки з пірамідальним завершенням.


На оборонний характер церкви вказує потужна квадратна двоярусна дзвіниця над бабинцем, яка більше нагадує оборонну дозорну башту. Поява церкви такого типу в Звенячині є не випадковим: скрізь село проходив важливий шлях з Галичини в Буковину з переправою через Дністер.


Тут, на місці колишньої переправи розташований високий автомобільний міст, що з’єднує Тернопільську на Чернівецьку області.

Можна спуститися до Дністра, пройти берегом і ознайомитися на околиці села з природною пам’яткою – печерою «Скитською». Печера знаходиться на уступі Хрещатинсько-Звенячинської стінки, її довжина складає 144 метри і відноситься вона до печер лабіринтового типу. Коридори печери висотою 3 – 5 метрів і шириною 1 – 2 метри переважно у вигляді тріщин. Це одна з не багатьох печер Буковини, щедро прикрашених гіпсовими кристалами.


Перед мостом обов’язково підніміться на один з розташованих поруч із дорогою схилів для того, щоб ще раз помилуватися видами красеня-Дністра та далекими горизонтами Поділля.


Вид на Хрещатинсткий монастир:

 


Дністер непогано виглядає і знизу:
Будиночки у Звенячині по-справжньому, по-буковинські симпатичні:
Ще раз подивіться на півня:

 
 
Tags: bukovina
Subscribe

 • (no subject)

  1. Дитячий шпиталь (споруджений в 1908-1910 роках на кошти Германа фон Фішера, архітектор Вільгельм Кемплер). Фото 1910-1918 років. 2. Вид на…

 • Брашов

  Зверніть увагу - всі автобуси з номерами Чернівців. В коментах до світлин @Catalin Pavel написав:"Fiat 622 carosat pentru Cernauti. Unul din…

 • (no subject)

  Джерело: Peter Dudka@facebook

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment