Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in gr_czernowitz,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
gr_czernowitz

Старий Вовчинець

Всі, хто прямує до центру старообрядництва Білої Криниці, неодмінно проїжджають село СТАРИЙ ВОВЧИНЕЦЬ. Село вперше згадується у 1703 році. У 1774 році воно становиться власністю монастиря Барновського, а з 1780 році його разом з навколишніми селами починають заселяти російські старообрядці.Сьогодні Старий Вовчинець славиться передусім своїм краєзнавчим музеєм, якій не безпідставно може вважатися одним з найкращих сільських музеїв не лише Буковини, а й України в цілому. Музей засновано у 1957 році вчителем історій Іваном Топало. За більш ніж півстоліття існування музей забрав зібрав унікальні експонати починаючі з часів палеоліту і закінчуючи нашими днями. Найдавнішими експонатами є бивні й кістки мамонта та примітивні знаряддя праці.

Цінним експонатом музею є дерев’яна селянська хата, навколо якої відтворено двір буковинської сільської садиби: плетений тин з глечиками на кілочках, оброблені грядочки.
В хаті представлене різноманітне домашнє начиння: посуд, меблі, світильники, одяг, взуття.

Основна частина експонатів знаходиться у спеціально пристосованому для цього приміщені:
Є навіть шопа:
Нещодавно в музеї відкрито виставку глиняного посуду кінця XIX – першої половини XX століття, виготовленого гончарями навколишніх сіл та сусідньої Румунії, серед якого понад 70 зразків макітер, горщиків, глечиків, мисок:
Увагу туристів приверне величний стіл, в якому за склом вміщено колекцію з декілька сотен різноманітних писанок:


Декілька років тому на території музею капличку в пам'ять про жертв комуністичних репресій. перед входом до неї є спеціальна кімната з експозицією з іменами та фотографіями 60 жертв тоталітарного режиму – мешканцями Старого Вовчиця, які загинули в концтаборах у 1944-1945 роках.

Ручна молотарка кінця ХІХ століття:


Ручна система механічного доїння:
Найдавнішими експонатами є бивні й кістки мамонта та примітивні знаряддя праці:
Є зала, присвячена 4 порам року:


Окрема зала відведена старим скриням:
Політиці і історії теж знайшлося місце в музеї:
Також в селі можна оглянути збудовану у 1900 році церкву Різдва Богородиці. Як і більшість кам’яних храмів району, церква у Старому Вовчинці несе в собі риси румунської архітектури, проте відрізняється від подібних типових храмів прибудованими з обох боків до бабинця восьмигранними баштами з цибулеподібними куполами та непропорційно широкою триярусною дзвіницею, яка більше схожа на гігантську ротонду.

 

Наприкінці розповіді хочу щиро подякувати засновникові музею Івану Топало за те, що незважаючи на свій вік і стан здоров’я від продовжує робити таку шляхетну справу. Бажаю Вам, пане Іване, міцного здоров’я і довгих років життя!
 
Tags: bukovina, museum
Subscribe

 • Из серии "Фотожизнь"

  Originally posted by whasup at Из серии "Фотожизнь" Автор Boroda Cinema Источник vk.com Из серии "Фотожизнь" -…

 • (no subject)

  Ринок на Rudolfsplatz. Ліворуч - філармонія (споруджена в 1876-1877 роках, архітектор Еміль фон Регіус). Праворуч - колишній готель "Bristol"…

 • Happy 11th Birthday to out community!

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments