podoroz (podoroz) wrote in gr_czernowitz,
podoroz
podoroz
gr_czernowitz

Чернівці – подорож до маленької Європи


Якщо ви ніколи не бували в Празі чи Відню чи Парижі, побувайте в Чернівцях – і ви зрозумієте, що таке стара Європа.

Невеликі вуличкі, викладені кам’яною бруківкою, огорнуті невисокими домами – кожен свого кольору – з червоними дахами. Якщо маленькі вулички з бруківкою можна побачити і у Львові, то різнокольорові будинки можна побачити мабуть лише в Чернівцях. Міська Рада тут блакитно-глазурова, будинок драматичного театру – зелений, РАГс – яєчно-жовтий.

Перша письмова згадка про Чернівці датується 1408 роком, але саме містечко існувало ще задовго до цього. Місто побувало у складі і Молдови (з 1359 р.), і Австро-Угорської імперії (з 1774 р.), і Румунії (з 1918 р.), тому не дивно, що Чернівці вибиваються з загальної картини українських міст своїм європейським виглядом. В архітектурі міста залишилися елементи кожної держави-власника. Тут повно старих памяток та будівель з багатою історією. До того ж Чернівців не торкнулася руйнівна сила Другої Світової Війни, місто не було зруйноване, як багато інших міст України. Однак на території міста були створені концтабори, було розстріляно і замучено тисячі євреїв. Воз’єднання Чернівців з Україною відбулося у 1940 році.

Перлиною Чернівців (вибачайте за штамп:) є Чернівецький національний університет – колишня резиденція буковинських митрополитів архітектора Йозефа Главкі (чех). Будували резиденцію з 1864 по 1882 рр.. Проект був настільки грандіозним, що в Чернівцях побудували 2 цеглових і 1 черепяний заводи, які виготовляли матеріали лише для будівництва резиденції.

Суміш архітектурних стилей, сплетіння червоних зубчастих стін та маленьких веж, мереживо кованих решіток. Візерунками розписані будівлі ззовні та всередині. В малюнках та ліпленні вгадуються мотиви української вишивки, буковинських килимів, венських ажурних орнаментів.

З 1875 року тут розміщується університет. Резиденцією митрополітів він побути так і не встиг. Замовив будівництво українець Євген Гакман – буковинський єпископ, з ім’ям якого пов’язують спроби створення незалежної буковинскьої православної церкви. Але спроби ці померли разом із єпископом у 1873 році, а з ними і потреба у резиденції для митрополитів.

Архітектор Главкі подарував місту і ще один шедевр - Вірменську церкву, яку теж варто відвідати.


Окрім чудового університета також можна відвідати старе кладовище, навіть два кладовища. Одне - католицьке, друге - єврейське. Кам'яні пам'ятники та скульптури, сімейні склепи знатних родин, які більше нагадують маленькі храми.

Якщо у Вас буде можливість та натхнення завітайте на виставу до Чернівецького музично-драматичного театру. Навіть якщо ви не поціновувач театрального мистецтва, вам все одно варто хоча б побачити ззовні цю прекрасну зелену будівлю та алею зірок, що розкинулась перед театром. Зірки нагадують такі з Голівудської алеї слави:)


Університет

Вас вітають Чернівці


Міська Рада
Є легенда, що вулиці міста мели трояндами
Рарітетному місту - антикварні тролейбуси
Двори-колодязі є не лише в Санкт-Петербурзі та Одесі


Старі кладовища


Католицьке кладовище
Єврейське кладовище</div>

Шлях: потяг Київ-Чернівці (докладніше uz.gov.ua), прибуття о 9.33

потяг Чернівці-Київ (докладніше uz.gov.ua), прибуття о 9.19

автобус Київ-Чернівці (докладніше bus.com.ua), прибуття о 6.40 або о 8.10. Є два рваріанти: або виїхати рано і приїхати пізно ввечері в Чернівці, або виїхати пізно і приїхати в Чернівці вранці (ніч в автобусі)

авто Київ-Чернівці 540 км

Сума: 81 х 2 грн. (плацкарт в обидва кінці), 122 х 2 грн. (купе в обидва кінці), 40 х 2 грн. (квитки на автобус в обидва кінці, ціну краще уточнювати).
150 грн/доба – аренда квартири* або 12 євро/доба – молодіжний хостел (докладніше
1ink.ru/q1y)
* зняти квартиру подобово можна за об
явами в місцевій чернівецькій газеті, яку можна купити по приїзді в місто.

Час: два дні, одна ніч (не враховуючи час на дорогу – дві ночі)


Завелися - Поїхали!

Tags: journey report (impressions)
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments