v_p_staryk (v_p_staryk) wrote in gr_czernowitz,
v_p_staryk
v_p_staryk
gr_czernowitz

old photo (1941-1991)

Це не Чернівці і навіть не Буковина.
Взагалі то справжніх боїв за здобуття міста 29 березня 1944 року не було, румунський поліційний полк - єдиний, що залишився в Чернівцях - утікав без бою. Не було жодних руйнувань, сліди яких видно на фотографії.
Взагалі-то день 29 березня 1944 року запам'ятався буковинцям жахливими погромами, які влаштували червоні партизани в Глибоці, Вашківцях та інших містах і селах краю. В Чернівцях того дня після пограбування було підпалено резиденцію буковинських митрополитів. Водогін не працював, тому люди з довколишніх вулиць відрами носили з криниць воду, намагаючись загасити пожежу - на жаль, безуспішно.
Чув про це не раз від бабусі Корнелії Левандовської-Радиш, народної учительки, яка до осені 1944 року (до її арешту "визволителями") мешкала на Franzengasse, 7.
Tags: history
Subscribe

 • (no subject)

  Колишня Євангелістська кірха (споруджена в 1847-1849 роках, архітектор Josef Engel, в 1959 року вежу знесли і переробили вхід). Фото 1936 року.

 • (no subject)

  Кіцмань 1. Колишня повітова адміністрація, нині – міліція та суд. 2. Свято-Миколаївська церква (споруджена в 1876 році) та колишня міська управа…

 • (no subject)

  1. Дитячий шпиталь (споруджений в 1908-1910 роках на кошти Германа фон Фішера, архітектор Вільгельм Кемплер). Фото 1910-1918 років. 2. Вид на…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments