Український погляд (chernovstepan) wrote in gr_czernowitz,
Український погляд
chernovstepan
gr_czernowitz

У Центрі культури «Вернісаж» відкрилась виставка художника Якова Гніздовського

1

У «Вернісажі» відкрилась виставка робіт Якова Гніздовського,члена Чернівецької обласної організації   Національної Спілки художників України. Тут представлено понад 70 картин з нагоди 70-ліття художника. Яків народився у селі Пелипче Борщівського  району у 1943 році. В Чернівцях закінчив 5 училища і розпочав свій творчий шлях. Його роботи є сьогодні в багатьох музеях та картинних галереях України та в широкому світі.Творчий доробок буковинського митця обіймає всі малярські жанри – портрет, пейзаж, натюрморт. В свій час митець приділяв велику увагу сакральному мистецтву. Його росписи храмів можна побачити не тільки на Буковині, але і в різних містах та селах України.

Одержимість художника, тісно пов'язана з енергійністю і пристрастями і справді виявляється тільки там, де є стійке емоційно-вольове ставлення до певного об'єкта, наполегливий намір досягли мети, оволодіти об'єктом і готовність долати перешкоди.

У мистецтві, мабуть, як ні в якій іншій сфері людської діяльності, особливе значення набуває особистість художника і його суб'єктивність. Можна навіть говорити, що вартість письменника, художника, композитора визначається не тільки особливостями і масштабом його таланту і вмінням його використовувати в процесі творчості, постійно вдосконалювати в своїй майстерності, а й постійно надихатись ідеалами, ідеями, цінностями, які становлять його пафос, внутрішнє спонукання і орієнтир діяльності.

Різні за тематикою роботи Якова Гніздовського говорять про доброту, радість, шанобливо-трепетне ставлення до минулого нашого краю і стурбованість про майбутнє. Поетичні, життєстверджуючі картини, присвячені праці і побуту українського народу, ліричні пейзажі, яскраво демонструють прагнення митця, через призму живопису, показати неосяжну красу та зачарованість рідним краєм.

Виствку супроводужувала українська народна пісня у виконанні артистів нашої філармонії

Степан Карачко, краєзнавець
2

DSCF4500


3


4


5


67


101112


13141516


17181921


22


23


24


25

27


Tags: art (мистецтво), people (люди), vul. i.franka (вул. I.Франка)
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments