s53step wrote in gr_czernowitz

4 жовтня чернівецькому університету виповнюється 145 років. Грамота про відкриття університету.Грамота Франца-Йосипа від 13 березня 1875 року про відкриття Чернівецького університету

 Ми, Франц Йосип 1, Божою милістю імператора Австрії, апостольського  короля Венгрії, короля Богемії, Далмації, Хорватії, Словенії, Галіції,  Лодамерії Іллірії, герцога Австрії, Великого герцога Кракова, Буковини,  Верхньої та Нижньої Сілезії; Великого князя Трансільванського, Маркграфа  Моравії, княжого графа фон Габсбурга і Теролії.

 Сповнені вітчизняною турботою про наше герцогство Буковини, ми постійно  стараємось примножувати число державних учбових закладів у цьому краї і  будемо сприяти їх розвитку.

При цьому ми дослухалися голосу нашого серця і славних традицій нашої династії.

 Ще в проєкті відреґулювання духовного життя Буковини, складеним при  зайнятті цих земель, проявилась увага нашого уряду до духовного  виховання наших підданих.

Ця велика справа розпочата нашими великими пращурами на знак безсмертної пам’яті покійного Імператора Йосипа П.

 Відкриття найнеобхідніших навчальних закладів — продовження справи  наших предків, які заповідали нам завершити цю трудну справу — відкриття  вищої школи.

У 1827 році вірний ландтаг нашого герцогства виявив  своє бажання відкрити університет у краї, тоді ми наказали нашому уряду  уважно наглядати за цією справою.

У цьому краї є всі можливості  для відкриття та подальшого розширення університету, саме ця школа була б  джерелом великої потреби не тільки для нашого герцогства.

Ми з  великою радістю наказали нашому міністру культури та освіти пред’явити  рейхастрату проєкт пропозицій, необхідних для відкриття університету у  Чернівцях 31 березня цього року.

Ми відкриваємо наш університет на честь нашого Імператора.

Ми потурбувались про відкриття трьох факультетів: теологічно-православного, юридичного та філософського.

Ми постарались, щоб ці факультети були забезпечені викладачами та матеріальними фондами.

 Наказуємо: цю нову вищу школу організувати згідно з закононом, що діє  для інших університетів нашого герцогства нашого рейхерату; також  представити їм усі права та свободи, які ми надаємо таким університетам.

Ми надіємось, що він стане храмом вищої науки на благо держави та краю.

Завіряємо нашим підписом та нашою імперською печаткою.

Замок Шенбруне. 30 вересня 1875 року

Error

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.